اعتماد به نفس

 

برای شرکت در دوره آنلاین رایگان ۸ گام رسیدن به اعتماد به نفس جادویی لطفا ایمیل خود را وارد کنید


.

همشهری و هموطن عزیزم با سلام، وقتی کلمه اعتماد بنفس را می شنوی و می خوانی چه منظوری از آن برداشت میکنی؟بدون شک خیلی ازجواب ها اینگونه است که اعتماد بنفس یعنی شهامت! اعتماد بنفس یعنی اینکه بتوانی در جمع سخنرانی کنی! برترس خود غلبه کنی.همان ترسی که در کشورهای غربی دومین ترس بزرگ است! و اعتماد بنفس یعنی اینکه بدون تردید و بدون واهمه بر سر خواسته خود بمانی و به دیگران و درخواستهایشان نه بگویی! شاید اینها مصادیق و تعاریف اولیه ای از اعتماد بنفس باشد اما دراین گفتار می خواهم با شما کمی عقب تر رفته و از ریشه های پنهانی و روان شناختی اعتمادبنفس صحبت کنم.

 

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

 

شناخت بیشتر کلمه اعتماد به نفس

آیا تا به حال از خود پرسیده اید چرا برخی افراد تصمیم هایی می گیرند و به خودشان قول هایی می دهند اما پس از مدت کوتاهی منصرف شده و زیر قولشان می زنند؟ در اطراف خود کسانی را می شناسید که تصمیم گرفته اند ورزش کنند اما بعد از مدت کوتاهی آن را رها کرده اند؟ و یا کسانی که رژیم لاغری می گیرند، بزودی شکست می خورند و سرخورده و ناامید آن را رها می کنند؟ کسانی را که تصمیم دارند تجارتی جدید را شروع کنند و با مشاهده اولین علائم رکود و عدم نتیجه گیری شغل خود را رها می کنند؟ و در نهایت همه کسانی را که دوست دارند کارهای بزرگی را از شنبه آینده یا ماه آینده شروع کنند اما آن زمان موعود هیچگاه فرا نمی رسد و مرتب به آینده دیگری موکول می شود؟
راستی دراین میان چگونه است که انسان هایی مثل ادیسون بارها و بارها تلاش می کنند،شکست می خورند و باز مایوس نمی شوند؟ چطور افردای مثل اندروماتیوس پیدا می شوند که برای معرفی یک کتاب به مدت ۶ سال تمام آمریکا را (۲ میلیون کیلومتر) قدم می زنند و هرگز دلسرد و ناامید نمی شوند؟ براستی این انسان های خارق العاده توان و انگیزه بی نظیر خود را از کجا کسب می کنند؟ اگر بخواهم توضیحی برای همه این سوال ها و چراها پیدا کنم و اگر بخواهم مفهوم اعتماد بنفس را توضیح دهم لازم است که اول از ریشه و پایه آن یعنی عزت نفس با شما سخن بگویم.

عزت نفس یعنی احساس خودارزشمندی از درون

یعنی خودت را بدون در نظر گرفتن همه شکست ها و موفقیت هایت موجودی دوست داشتنی و خواستنی ببینی!
احساس خودارزشمندی درونی یعنی تو تمام امکانات لازم برای آنچه را که لیاقت بدست آوردنش را داری فی نفسه در خود داری! یعنی تو ارزشمندی حتی اگر نتیجه تلاش هایت بارها و بارها اشتباه و خطا باشد. چرا که به عنوان یک آفریده باارزش هر بار می توانی عملکردهایت را اصلاح کنی و رفتارهایت را بهبود ببخشی!
آری انسان های بزرگ و با اعتماد بنفس در درجه اول خودشان را دوست دارند و برای خود احترام قائل اند و خود را شایسته بهترین ها می دانند. کسی می تواند کارهای ارزشمند انجام دهد که اول خود را موجودی ارزشمند ببیند! وآنگاه که عزت نفس شکل گرفت خستگی و ناامیدی چه معنایی دارد؟ وقتی که ۱۰۰ پیش ماست هرگز به کمتر از آن راضی نخواهیم شد!
و چه زیبا فرمود:

بهای جان های شما بهشت است پس به کمتر از آن نفروشیدش!

با شما در باب اعتماد به نفس و روش های ایجاد آن حرف ها دارم، حرف ها و نکته هایی که در طول سالها تدریس و درکنار شما بودن آموختم و آموزه هایی که در درجه اول زندگی خودم را متحول کرد. امیدوارم که زندگی خود را به شاهکاری بی نظیر و زیبا بدل سازید. چرا که عمیقا براین باورم که سزاوار آن هستید.
لطفا با ما همراه بمانید!!

وب سایت استاد احد سلماسی

تمامی مطالب و تصاویر متعلق به وبسایت رسمی استاد سلماسی بوده و انتشار مطالب رایگان تنها با ذکر منبع مجاز است.  مشاور بازاریابی اینترنتی " علی کشاورز "